شفاف سازی

  • شفاف سازی
شفاف سازی

 

سفید کردن ، شفاف و روشن شدن پوست ، فرایندی است  که طی آن پزشک تلاش میکند تا رنگ پوست بیمار از طریق کاهش غلظت رنگدانه ملانین در آن روشن تر کند .

در روش‌های درمانی به صورت اختصاصی و متناسب با نوع پوست و نیازهای هر بیمار ،  برای سفید کردن و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می دهم .

رنگ پوست با میزان ملانین پوست تعیین می‌شود. ملانین رنگدان‌های است که توسط سلوله‌ای مخصوصی که ملانوسیت نام دارند تولید می‌شود.

افرادی که پوست تیره‌ای دارند ملانین بیشتری دارند. میزان ملانین پوست شما به عوامل ژنتیکی شما بستگی دارد.

 

عوامل موثر بر تولید ملانین پوست :

تغییرات در رنگ پوست معمولا به خودی خود خوب می‌شوند.

روش‌های شفاف سازی پوست :

امروزه، به لطف پیشرفت های قابل ملاحظه در علوم پوست، مو و زیبایی، صرف نظر از علت تیرگی پوست می توانید با استفاده از ترکیب خلاقانه مواد پویای روشن شدن پوست صورت و بدن ، پوست سفیدتر و روشن تری داشته باشید.

 

شرح مختصری از روشهای شفاف سازی پوست :

میکرودرم ابریژن:

سفید کردن پوست صورت و بدن است که در آن لایه اضافی پوست به آرامی سائیده و جدا می شود. این روش همانند روش پیلینگ شیمایی یک روش بدون جراحی  برای سفید کردن پوست است که در تمامی نقاط بدن به عنوان مثال برای روشن شدن پوست صورت، بدن، پوست کشاله ران، پوست ناحیه اندام تناسلی، رفع سیاهی زیر بغل و پوست گردن می توان آن را مورد استفاده قرار داد.

 

درم ابریژن :

 این روش روشن شدن پوست شامل تراشیدن لایه های بالا پوست با جراحی است. این روش عموما برای نرم کردن تیرگیهای بی قاعدگی های پوستی مثل جای زخم و عرضه پوستی با ظاهر صاف تر و سفید کردن پوست این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. این روش همچنین برای درمان جای زخم های عمیق آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

پیلینگ :

روش بازسازی و ترمیم پوست با تحریک یک زخم کنترل شده روی پوست است. لایه بردارهای شیمایی لایه های بالایی پوست را جدا می کنند تا به تحریک مدل سازی مجدد کلاژن و در نتیجه مشکلات ناشی از آسیب دیدگی نور خورشید، مشکلات تغییر رنگ پوست، چین و چروک، بافت پوست و ظاهر کلی پوست بهبود پیدا می کند.

 

کرایوتراپی :

سفید شدن پوست صورت و بدن شامل استفاده از نیتروژن مایع به منظور انجماد جراحت های پوستی و از بین بردن آنها است. در این فرآیند سلول های پوستی از بین می رود و بازسازی طبیعی آنها تحریک می شود. در طول یک دوره سه تا چهار ماهه پس از درمان، ملانین بیش از حد نقاط تیره مثل لک و پیس به سطح پوست می رسند و به صورت طبیعی پوسته انداخته و می افتند. پس از آن پوست کاملا نرمال به نظر می رسد و رنگ یکنواختی دارد.

 

کرم روشن کننده :

به دنبال کرمی بگردید که حاوی ترکیبی از مواد اولیه پویا باشد که از نظر بالینی مورد تایید قرار گرفته اند، فاقد هیدروکینون، جیوه یا مواد سمی دیگر باشد در غیر این صورت چیزی که خریداری می کنید یک کرم مرطوب کننده نامطلوب است.

 

هزینه :

معمولا هزینه شفاف سازی پوست به طور دقیق بعد از ویزیت و خواسته های فرد مشخص میشود .

هزینه شفاف سازی به بزرگی محل درمان و نوع تکنیک  انتخاب شده بستگی دارد.

 

تمامی روش های شفاف سازی پوست ایمن و بی خطر هستند اگر و فقط اگر تحت نظارت و درمان یک پزشک با تجربه صورت پذیرند .

 

 

قالب دکتر