رفع گودی و سیاهی دور چشم

  • رفع گودی و سیاهی دور چشم
رفع گودی و سیاهی دور چشم

به‌منظور جوان‌سازی و شادابی چهره در افراد با در نظر گرفتن حفظ زیباشناسی منحصر به فرد افراد میتوان از روش های درمانی بی خطری استفاده کرد .

چشم‌ها اولین عضوی هستند که در هنگام صحبت با افراد به آن توجه می‌شود.

علت افتادگی پلک چشم ، خستگی یا پف زیر چشم ، تنها افزایش سن نمیباشد  و این مشکلات می‌تواند بر ظاهر فرد تأثیر جدی داشته باشند. چربی بیش‌ازحد، چین‌وچروک و افتادگی پلک می‌تواند یک ظاهر خسته و پیر برای فرد به همراه داشته باشد.

افتادگی پلک (پتوز) به افتادگی پلک فوقانی اطلاق می‌شود.

فرم خفیف بیماری افتادگی پلک در حد افتادگی بالای مردمک چشم می‌باشد ولی در موارد شدیدتر افتادگی پلک منجر به پوشاندن قسمتی از مردمک شده به‌طوری‌که میدان بینایی فوقانی را کاهش می‌دهد.

پتوز می‌تواند یک یا هر دو چشم را درگیر کند، وراثتی باشد، در بدو تولد بروز کند و یا در سنین بالاتر اتفاق بیفتد.

افتادگی پلک‌ها می‌تواند باعث شود ظاهر فرد پیرتر به نظر رسیده و نیز در زاویه دید فرد اشکال ایجاد شود.

با روش هایی می‌توانیم این مشکلات را برطرف کرده و  وضعیت پف و گودی زیر چشم که باعث خسته و پیر به نظر رسیدن فرد می‌شود را نیز اصلاح نماییم.

بسیاری از اوقات، چین افتادن در ابروها و وجود پوست اضافی در بالای چشم به علت کمبود حجم در ناحیه پلک بالایی و ابرو‌ها است.  با بالا رفتن سن، چربی موجود در این ناحیه از صورت، کم می‌شود.

به همین خاطر است که کودکان و افراد جوان چشمان گرد و درشتی دارند، اما افراد پیر چشمان تورفته و ریز دارند و دور چشم‌های آن‌ها چین و چروک تشکیل می‌شود.

درست مانند یک بادکنک که هوای داخل آن خارج می‌شود، با بالا رفتن سن و کاهش حجم چربی در ناحیه چشم و ابرو، در پوست پلک‌ها چین می‌افتد.

در برخی موارد، بهتر است که پوست اضافی این ناحیه ،طی جراحی پلک برداشته شود، اما در بعضی از بیماران نیز بهتر است با برگرداندن حجم ازدست‌رفته در این ناحیه، چشم‌ها و پلک‌ها را به شکل اولیه‌ی ‌خود بازگرداند.

اخیرا پیشرفت‌های بسیار چشمگیری در زمینه بهبود ظاهر و زیبایی چشم‌ها با روش‌های غیرجراحی صورت گرفته است. طی دهه گذشته، متخصصین دریافته‌اند که کاهش حجم چربی در ناحیه اطراف چشم مهم‌ترین عامل پیر شدن ظاهر صورت و خصوصا چشم‌ها می‌باشد.

جالب توجه است که بدانیم بسیاری از مردان و زنان چین و چروک زیر چشم را در اواسط دهه ۲۰ سالگی عمر خود مشاهده می‌کنند. به‌این‌ترتیب اکثر افراد هنگام اطلاع از ایجاد این مشکل در این سنین شگفت‌زده می‌شوند. با توجه به اینکه لبخند زدن، اخم کردن، نگاه کردن با چشم نیمه‌باز و خندیدن همگی می‌توانند پوست گوشه‌های چشم را دچار چروک کنند، می‌توان گفت که اجتناب از ایجاد این مشکل سخت و دشوار است.

روش های اصلی درمان مشکلات زیبایی دور چشم :

افراد مناسب برای استفاده از تکنیک های رفع مشکلاتی زیبایی چشم به شرح زیر می باشند :

 

مزایای استفاده از روش های درمانی جهت رفع مشکلات زیبایی چشم :

 

روش لیفتینگ با نخ PDO :

لیفتینگ با نخ بدون اینکه بیمار را با خطرات جراحی بزرگ مواجهه کند یا جوشگاه (اسکار قابل مشاهده)جا بگذارد باعث جوانتر به نظر رسیدن شخص میشود.

اثر این روش نسبت به روشهای غیر جراحی همچون ار اف بسیار سریع است و میتوان تنها با یک بار انجام این کار نتایج ان را به وضوح دید.

این ماده با تحریک سنتز کلاژن جدید درپوست  تولید کلاژن های جدید در پوست به جوانسازی صورت کمک زیادی میکند.

معمولا نخهای قابل جذب۶تا ۱۵ماه در محل باقی مانده .اما اثر بالا برنده آنها به علت ایجاد واکنش فیبروزی که در اثر خارهای روی نخ القا میشود طولانی تر باقی می ماند.در بعضی از بیماران حتی ۵تا ۶ سال نتایج قابل مشاهده است.. اماعموما تا یکسال ونیم اثار واضح است

عمل بالا بردن با نخ سریع.ایمن و راحت برای بیمار میباشد. هیچگونه برشی بر روی پوست  داده نمیشود   بدون نیاز به  جراحی ندارد و هیچ گونه نیازی به بیهوشی نیز ندارد.

با این روش میتوانید تا ۱۰سال جوانتر به نظر برسید بدون اینکه اسکاری روی پوست شما بماندو سریعا فعالیتهای روزانه را شروع خواهید کرد.

شروع و دوام اثر بستگی به ویژگیهای پوست هر شخص هم دارد. در مواردی که سلامتی شخص ضعیف است ، نسوج صورت افتادگی دارد ، چروکهای بسیار عمیق وصورتهای بسیار لاغر یا بسیار چاق کمی کار دشوارتر میشود.
بالا بردن صورت با نخ را میتوان در ترکیب به عنوان مکمل سایر روشهای جوان سازی و زیبا سازی صورت به کار برد.مثلا میتوان در یک بیمار انتقال چربی ،نوسازی سطح پوست،تزریق ژل یا موادپر کننده .بوتاکس و…را با لیفتینگ با نخ انجام  داد.

فرم دهی ابرو با نخ :

در روش لیفت با نخ از یک سری ریزرشته‌هایی استفاده می‌شود که به منظور بالابردن و لیفت ابرو، در نواحی بخصوصی از صورت قرار می‌گیرند و نیز برای از بین بردن افتادگی پوست در قسمت‌های مختلف صورت مثل پوست اطراف گونه‌ها، خطوط دور لب و افتادگی پوست گردن و غبغب استفاده می‌شود.

روش قرارگیری رشته‌ها یا نخ‌ها به صورتی است که نخ‌ها درجهت بردارها و خطوطی که برای جوانسازی صورت مشخص شده‌اند، قرارمی‌گیرند و ازین‌رو باعث تحریک کلاژن و سفت کردن پوست خواهند شد.

 

 تزریق ژل:

میتوان با تزریق ژل یا تزریق چربی در صورت ، یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود وضعیت پلک‌ها و از بین بردن پف زیر چشم است ، پوست اطراف چشم را بالا کشیده و با از بین بردن چروک زیر چشم افتادگی پلک را کاهش داد  .

خطوط ایجادشده در نواحی اطراف چشم‌ها را میتوان با تزریق ژل و بوتاکس بهبود بخشید .

می‌توان چربی بسیار کمی ‌را از نواحی دیگر بدن بیمار استخراج کرد و سپس به روش کاملا ایمنی، این چربی‌ها را مجددا در گودی زیر چشم و سایر نواحی اطرف چشم که دچار شل‌شدگی و افتادگی و چین و چروک پوستی شده‌اند، تزریق کرد.

تزریق چربی نه تنها گودی و تورفتگی چشم را برطرف می‌کند، بلکه وضعیت پوست را نیز بهبود می‌بخشد.

در روش تزریق ژل، شما بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی شاهد بهبود ظاهر خود خواهید بود.

این روش مهارت بالایی نیاز دارد و اصلاح کردن اشتباهاتی مانند تزریق بیش از حد چربی و تزریق چربی در محل نادرست، بسیار مشکل خواهد بود.

 

تزریق بوتاکس :

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های مؤثر برای رفع چین‌وچروک دور چشم است که با انجام تزریق‌های لازم می‌توان عضلات صورت را ریلکس کرده و باعث رفع چروک زیر چشم می شود.

چروک زیر چشم در اکثر مواقع زمانی مشاهده می‌شود که عضلات اطراف چشم‌ها فعالیت می‌کنند .

به‌این‌ترتیب آشکار شدن این مشکل در زمان لبخند زدن، اخم کردن، یا با چشم نیمه‌باز نگاه کردن غیرقابل‌اجتناب می‌باشد.

تزریق بوتاکس صورت می‌تواند باعث ریلکس شدن این عضلات شود و به‌این‌ترتیب دیگر انقباض آن‌ها باعث ایجاد چروک دور چشم نمی‌شود و باعث رفع چین و چروک دور چشم می‌شود.

نتیجه رفع چروک دور چشم با بوتاکس بعد از یک تا پنج روز قابل مشاهده است و نتیجه کامل درمان چروک زیر چشم نیز بعد از حدود یک تا دو هفته به دست می‌آید.

نتیجه درمان سه تا شش ماه دوام خواهد داشت.

اگر بیمار بخواهد تأثیر درمان چروک دور چشم حفظ کند  باید تزریق بوتاکس را تکرار کند.

بوتاکس، درمانی بی‌خطر است اما  پخش شدن بوتاکس در خارج از ناحیه تحت درمان منجر به ایجاد عوارض جانبی برای بیمار شود. بنابراین برای انجام این تزریق لازم است از خدمات یک پزشک با تجربه با دانش مناسب از آناتومی و عملکرد عضلات صورت، استفاده شود.

 

برای کاهش چروک دور چشم بسیار موثر است  و ظاهر کلی شما را نیز تا حدود زیادی بهبود میبخشد .

این تزریقات بسیار سریع و طی یک مراجعه کوتاه به مرکز انجام می‌شوند و نیازی به گذراندن دوره‌ی ریکاوری نیز ندارند.

کل جلسه‌ی درمانی در حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و فقط مقدار کمی ‌قرمزی ایجاد می‌کند که این قرمزی پوست نیز به سرعت برطرف می‌شود.

این روش‌ها تقریبا بدون درد هستند.

روش‌های تزریق ژل و تزریق بوتاکس، هر کدام مستقل و منحصر به فرد هستند و بنابراین می‌توانند به صورت جداگانه و یا همراه با یکدیگر انجام شوند.

 

لیزر :

در این روش برای بازسازی و رفع چین و چروک پوست، نور لیزر به لایه‌های زیرپوست تابانده می‌شود تا آثار پیری را حذف نماید.

برخی از لیزرها می‌توانند در لایه‌های پوست به‌صورت میکروسکوپی حفره‌هایی را ایجاد کنند، این کار درنهایت می‌تواند به حذف چین‌وچروک اطراف چشم منجر شود.

ایجاد این حفره‌ها فرصتی را در اختیار پوست قرار می‌دهد تا به‌صورت طبیعی خود را بازسازی کرده و کلاژن‌های جدید تولید نماید.

روش‌های مختلفی در خصوص لیزر کردن اطراف چشم وجود دارد که هرکدام نقاط مثبت و منفی خود را دارند.

یکی از متداول‌ترین روش‌های رفع چروک دور چشم  استفاده از “لیزر فرکشنال ” CO2 می‌باشد.

هایفوتراپی :

هایفو HIFU یکی از مدرن‌ترین تکنیک‌های لیفت صورت و رفع چروک دور چشم با روش غیرجراحی است که مکانیزم عملکرد آن با امواج صوتی اولتراسوند ساده دقیقاً مانند دستگاه سونوگرافی معمولی می‌باشد. هایفو یک روش مؤثر برای رفع و درمان چین‌وچروک صورت و دور چشم می‌باشد.

در هایفو دور چشم ، با ارسال انرژی متمرکز اولتراسوند به لایه زیرین پوست، که معمولاً در جراحی‌های زیبایی هدف درمان است، بدن (بدون برش یا سوراخ کردن سطح پوست برای تولید کلاژن تحریک می‌شود.

 

پلا سما جت

پلاسما تعاریف زیادی دارد ولی دقت کنید که این پلاسما در پلاسما جت با پلاسمای مایع که بخشی از خون است کاملا متفاوت است.

تعریف ساده آن فرم چهارم ماده است( جامد، مایع و گاز و پلاسما).

پلاسما در واقع از حرارت دادن شدید گاز بوجود میآید به طوری که الکترونها آزاد میشوندو یونها باقی مانند.پلاسما خواص زیادی دارد که متفاوت با گاز است. پلاسما برخلاف گاز رسانای خوبی است.دمای پلاسما بسیار بالاست ولی همزمان فشار بسیار پایینی دارد بنابراین باتماس با ماده دیگر به سرعت سرد میشود و حرارت زیادی منتقل نمیکند. از همه این اثرات پلاسما در انجام این عمل استفاده میشود.

به عنوان “ بلفاروپلاستی دینامیک” هم شناخته میشود چراکه این فرصت برای پزشک وجود دارد که از بیمار بخواهد که چشمانش را حین عمل باز وبسته کند تا دقیقاً چروکهایی که نیاز به درمان دارد مشخص شود و درمان شود.حتی برای خود بیمار این امکان وجود دارد که حین عمل چشمان خود را ببیند و نظر خود را بگوید.

با استفاده از پلاسما لایه سطحی پوست تصعید( مستقیما از جامد به گاز تبدیل میشود) میشود و این مساله باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست میشود.

 

کربوکسی تراپی

تزریق گاز کربنیک را در زیر پوست کربوکسی تراپی می گویند ، جهت برطرف سازی مشکلات زیبایی و درمان سلولیت می توان از این روش استفاده کرد .

در این روش در نواحی زیر پوست از سوزن های بسیار ظریف جهت تزریق استفاده می شود ، در روش کربوکسی تراپی از گاز بی خطر CO2  استفاده می شود ، با این روش درمانی در بافت ها اکسیژن افزایش می یابد ، تحریک فیبروپلاست ها ،بهبود یافتن میکرو جریان ها در بخش کلاژن می باشد .

کش آمدن پوست و ایجاد شدن پارگی در کلاژن پوستی  سبب ایجاد شدن استرچ مارگ می شود ، در کربوکسی تراپی کلاژن های جدید ساخته شود و با بهبود بخشیدن قوام پوست ، سبب شده که ظاهر پوست طبیعی و در نهایت پوستی شاداب ایجاد شود .

با روش کربوکسی تراپی می توان کبودی زیر چشم را به آسانی برطرف نمود .

 

در نهایت باید عرض کنم تمامی روش ها خوب و موثر هستند اما با مشورت با یک پزشک متبحر و پیدا کردن روش مناسب تر برای پوست و شرایط خود به نتیجه ی به مراتب بالاتری خواهید رسید .

قالب دکتر