تزریق فیلر ،چربی

  • تزریق فیلر ،چربی
تزریق فیلر ،چربی

 

تزریق فیلر :

روند پیری با کاهش ضخامت پوست و کاهش الاستیسیته پوست به دنبال کاهش کلاژن و هیالورونیک اسید و الاستین موجود در پوست صورت میگیرد کم کم بافت زیر پو‌ستی کاهش یافته و چروکها در نواحی مختلف صورت پدیدار میشوند .

این چروکها میتواند در نواحی از جمله روی پلکها، اطراف چشم، گونه و شقیقه ها رخ دهد.

یکی از علل پیری پوست می تواند ناشی از کاهش سلول های چربی موجود در پوست باشد که در این موارد تزریق فیلرها امری موثر و سودمند برای رفع مشکلات ایجاد شده است .

در مناطق بسیاری از بدن می توان از تزریق فیلر بهره برد. علاوه بر این که صورت یکی از آن نقاط است، می توان از فیلر ، برای زیبا تر کردن شکم، ران، باسن و … نیز بهره برد.

البته قابل به ذکر است که ،  برای رسیدن به نتیجه بهتر ، بسته به شرایط بیمار ،  پزشک بهترین نوع فیلر را انتخاب کرده و درمان را شروع خواهد کرد .

تزریق چربی :

تزریق چربی یکی از بهترین روش ها در تزریق فیلرها ، برای درمان چین و چروک ها و شیارهای ایجاد شده بر روی پوست صورت است که معمولا به وسیله چربی استخراج شده از بدن شخص و تزریق آن به ناحیه مورد نظر انجام می شود .

تا زمانی که این چروکها عمیق نشده باشند ، می‌توان در برخی از  نواحی مشکل را تا حدودی با بوتاکس حل کرد ، اما زمانی که چروکها تبدیل به چین شده یا به اصطلاح علمی آتروفی چربی هیپودرم اتفاق می‌افتد، دیگر از بوتاکس کاری برنمی آید و باید به تزریق فیلرها رو آورد که از جمله بهترین پرکننده ها، تزریق چربی است،  چرا که در این روش قسمتی از بدن خود فرد برداشته شده و به قسمت دیگری از بدن پیوند زده می‌شود.

در واقع چربی نوعی فیلر یا حجم دهنده طبیعی است که کاربرد های زیادی در طب و زیبایی دارد.

تزریق چربی یک روش طبیعی است. همانطور که مطلع هستید، چربی برعکس ژل، ماده ای طبیعی است که توسط خود بدن هم تولید می شود.

 

ماندگاری چربی تزریق شده بسیار بیشتر از سایر روش ها مانند تزریق ژل است.

 

نحوه انجام تزریق چربی :

در این روش با برداشت چربی از باسن ،شکم و ران عملیات آماده سازی چربی آغاز می شود .

سپس این چربی به وسیله سرنگ های مخصوص به منطقه مشخص شده تزریق می گردد.

این روش به وسیله بی حسی موضعی انجام می شود و در شرایط خاص طبق صلاح دید پزشک  به دو هفته استراحت پس از تزریق نیاز دارد .

پس از تزریق چربی از داروهای تجویز شده توسط پزشکتان طبق دستور استفاده کنید و از دستکاری محل تزریق جدا خودداری کنید .

این روش می تواند یکی از روش های کم عارضه جهت جوانسازی پوست باشد و معمولا کسب نتایج بهتر نیاز به تکرار جلسات درمان و تزریق در طی چند جلسه می باشد.

نتایج تزریق چربی بلافاصله پس از عمل و درمان چروک صورت قابل مشاهده است و پس از سپری شدن دو هفته و فرونشستن ورم و کبودی واضح‌تر خواهد بود.

مقداری از چربی تزریق شده توسط بدن جذب می‌شود، اما نتایج نهایی تزریق چربی برای جوان سازی پوست دائمی است، البته بیمار اگر خواهان این دوام طولانی مدت است باید سعی کند تا وزن خود را ثابت نگه دارد.

چربی به مرور زمان در اثر فرایند طبیعی افزایش سن تغییر می‌کند. تزریق چربی در صورت راه‌حلی طولانی مدت است که نتیجه‌ی آن سال‌ها باقی می‌ماند.

از بین بردن عروق پشت دست که خیلى وقتها بر اثر گذشت زمان ایجاد مى شود و سن پوستی دست را بالا مى برد.

 

فاکتورهای مهم در ماندگاری چربی تزریق شده :

مزایای تزریق چربی :

بهترین محل برداشتن چربی :

بهترین محل هایی که میتوان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمیشود.

عموما قسمت خارجی ران و باسن بهترین مناطق هستند.

 

عوارض و خطرات  احتمالی :

بدلیل بی حسی  بیمار به ندرت حین عمل متحمل درد میشود .  تزریق مقادیر اندک چربی از یک ناحیه از بدن به ناحیه دیگر تحت بی‌حسی موضعی عملی بسیار ایمن است و عوارض جانبی یا خطرهای احتمالی جدی‌تر مانند عفونت به ندرت بروز می‌یابد.

کم کردن سن به روش تزریق چربى  :

بدون هیچ اغراقى صورت این دوست عزیز، بیش از ١٠ سال جوان تر شده.

با این تکنیک  توانستم چهره ای بسیار “طبیعى” را به بانویی زیبا هدیه دهم ، با توجه به اینکه علاوه بر جوانی ،خطوط و فرورفتگى هاى صورت را نیز حذف کردم .

شادی و شعف این بانوی عزیز ،  برای احیای دوباره ی جوانی اش بسیار شادم کرد.

قالب دکتر