فرم دهی لب

  • فرم دهی لب
فرم دهی لب

 

من طی سالها کار و بررسی ، توانسته ام در تمام زمینه های کاری ام با علم بر زیباشناسی ، چهره ای طبیعی ، جذاب تر ، زیباتر، متناسب با خواسته مراجعینم  خلق کنم . لب ها یکی از حساس ترین عضو های بدن هستند.

 

پوست بدن به طور کل از ۳ لایه زیر تشکیل شده است .

ضخامت لایه بالایی یا اپیدرم در ناحیه ی لب‌ها بسیار کم و نازک بوده و در برخی اشخاص نیز کلا این لایه وجود ندارد.

به همین دلیل لب‌ها مستعد آسیب دیدن و از دست دادن حرارت سطحی هستند.

رنگ سرخ لب‌ها مربوط به شبکه عروقی گسترده‌ای است که در این ناحیه وجود دارد.

لب‌ها فاقد رنگدانه ملانین هستند که به طور طبیعی در پوست سایر مناطق بدن وجود دارد و به همین دلیل در تماس با نور خورشید و آسیب‌های ناشی از اشعه ماورای‌ بنفش موجود در آن، بسیار بی‌دفاع و حساس هستند و به سادگی می‌سوزند. به همین دلیل مراقبت از لب ها بسیار مهم می باشد.

 

سفرها و تحقیقاتم در اروپا نقش بسزایی در آفرینش طرح ها و تکنیک هایم  داشته اند .

اصلاح فرم لب و متقارن کردن آنها ، عدم تقارن لب ها، مسئله اى است که خیلى از دوستان با آن مواجه اند.

مشخصات یک لب زیبا :

به تازگی تصویری با مشخصات یک لب زیبا در سایت های معتبر آمریکا منتشر شد و طی بیانه ای مشخصاتی برای معیار سنجی زیبایی لب مشخص شد.

طی این بیانیه فاکتورهای زیبایی لب که در شکل زیر پیداست شامل داشتن برآمدگی های بالای لب مطابق تصویر، گونه ای لب پایین و پیدا بودن دو دندان در حالت نیمه باز بودن لب.

علاوه بر موارد ذکر شده در شکل و بالا اندازه هر لب هم مهم است.

در شکل زیر این اندازه مشخص شده است که به صورت تقریبی اگر لب را ۳ قسمت کنیم. یک سوم آن لب بالا و دو سوم آن لب پایین را تشکیل می شود.

حالا که مشخصات یک لب زیبا را می دانیم می توانیم لب های خود را با آن مقایسه کنیم و در صورت  نیاز می توانیم جهت فرم دهی و زیباتر کردن لب هایمان اقدام کنیم .

اصلاح فرم لب با تزریق ژل :

یکی از بهترین راه کارها جهت فرم دهی به لب استفاده از پر کننده ها در لب است.

پر کننده های متعددی برای تزریق در لب وجود دارد اما باید این را بدانید که تمامی این پرکننده عمر کوتاهی دارند و در اصل باهم تفاوت خیلی خاصی ندارد و محدوده ماندگاری ژل ها بین ۱ تا ۳ سال متفاوت است.

نیاز است بعد از این مدت برای تمدید و تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه کنید.

ژل ها علاوه بر حجم دادن به لب ها می توانند جهت فرم دهی به لب هم استفاده شود.

در برخی افراد که افتادگی لب بالا در یک طرف وجود دارد می توان از ژل برای همان طرف استفاده کرد و تقارن بین دو طرف لب برقرار کرد.

ژل هیالورونیک اسید یک ماده‌ی طبیعی است که در بدن انسان یافت می‌شود. بدن انسان با گذشت زمان به‌طور طبیعی، ژل تزریق‌شده را متابولیزه و جذب می‌کند بنابراین استفاده از این روش ایمن و بی‌خطر بوده و می‌توان آن را برای همه‌ی انواع پوست در خانم‌ها و آقایان به کار برد.

 

نحوه تزریق ژل :

تزریق ژل در لب حدود ۱۰الی ۱۵ دقیقه زمان میبرد که با بی حسی موضعی انجام میشود. به دلیل درد در هنگام تزریق پیشنهاد می شود حتما تزریق ژل جهت فرم دهی به لب  با بی حسی موضعی صورت گیرد.

تزریق ژل به وسیله سرنگ به داخل لب صورت میگیرد و بعد با کمک دست به آن می توان فرم داد.

نتیجه تزریق بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است اما در حدود دو هفته اولیه تزریق لب ها ورم دارند و باید این را بدانید که بعد از دو هفته کمی از حجم لب کاسته خواهد شد.

پس اگر در وهله اول بعد از تزریق احساس کردید که لب شما بیشتر از حد مد نظر شما حجیم شده است نگران نباشید .

عوارض تزریق ژل :

معمولا تزریق ژل جهت فرم دهی به لب  اگر توسط پزشک متخصص و مواد اولیه مناسب و با کیفیت استفاده شود عوارضی به همراه ندارد.

ولی در نهایت عوارضی که در هفته های اول ممکن است وجود داشته باشد، کبودی و قرمزی و یا کمی درد که کاملا طبیعی است و بعد از یک هفته و رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب بر طرف خواهد شد.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب :

معمولا بعد از تزریق ژل لب نیازی به استراحت نیست و شما بلافاصله بعد از تزریق ژل لب می توانید به محل کا و یا زندگی روزمره خود بازگردید.

هزینه فرم دهی لب :

هزینه تزریق ژل لب به دلیل متفاوت بودن قیمت ژل ها و تغییرات در قیمت مواد مصرفی متفاوت است و نمی توان رنج دقیقی برای تزریق ژل لب تعیین کرد.

اما در جلسه مشاوره قبل از شروع کار رنج قیمت مناسب با تکنیک مناسب چهره فرد حتما ذکر خواهم کرد  .

 

به طور کلی باید این مورد را در نظر گرفت کیفیت کار بسیار مهم تر از هزینه های آن است به خصوص در مبحث زیبایی و لب ها که نمایان است اشتباه و استفاده از مواد بی کیفیت به دلیل مقرون به صرفه بودن و هزینه کم کردن می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد که هیچ وقت قابل برگشت نباشند.

بهتر است در امر زیبایی به هزینه ها فکر نکرد و بیشتر تمرکز ، بر روی کیفیت کار و رعایت اصول قرار دهیم .

 

 

قالب دکتر