جوانسازی

  • جوانسازی
جوانسازی

 

جوان سازی پوست :

در مورد جوان سازی  پوست باید خدمتتان عرض کنم که اکثر عزیزان اعتقاد دارند که در کشورهای اروپایی و آمریکایی ، افراد بسیار کمتری در کلینیک های زیبایی ، جوان سازی چهره و کم کردن سن را،  انجام می دهند .

ولی وقتی به چهره و عکس های آنها نگاه میکنیم ، میبینیم پوست شادابی دارند و نسبت به سن شناسنامه ای خود بسیار جوان تر هستند .

این تصور کاملا اشتباه می باشد که آنان برای زیبایی خود هیچ اقدامی نمیکنند ، کاملا بر عکس میباشد ، آنها  بسیار به سلامت و زیبایی خود ارزش و احترام میگذارند .

اما تفاوت در کجاست ؟ این راز شگفت انگیز از کجا نشات گرفته است ؟

در زمینه پزشکی  – زیبایی باید به مبحث هنر زیبایی شناسی دقت کافی صورت بگیرد.

پزشک اگر هنر زیباشناسی را فرا گرفته باشد و در کنار تکنیک درست که حتما لازمه کار است میتواند با معیارهای زیباشناسی ، یک چهره ی کاملا طبیعی را خلق کند.

متناسب با چهره  ، حجم صورت ، فرم صورت ، سن فرد ، موقعیت اجتماعی  و سلیقه فرد ، چهره ای زیباتر، جوان تر و جذاب تر  اما کاملا طبیعی و دلچسب مانند چهره های آمریکایی و اروپایی ،  کاملا طبیعی جلوه خواهد کرد .

هنر زیباشناسی میتواند در کنار تکنیک های کاربردی و صحیح توسط یک پزشک آگاه، به شما چهره ای کاملا طبیعی و دوستداشتنی  دلخواهتان را هدیه کند .

 

در علم پزشکى و علم پزشکىِ زیبایى، هر پزشک باید هر فرد را ، مخلوقى منحصربفرد ببینید که خصوصیاتى بکر دارد زیرا هر فرد یک آناتومى چهره خاص و یک سرى نیازهاى ویژه دارد.

چهره هیچ کسى شبیه دیگرى نیست! البته باز هم قابل به ذکر است که هر فرد زیبایی های چهره منحصر به فرد خود را نیز دارد .

روند پیرشدن نسوج صورت که در حوالی ۳۰سالگی آغاز میشود باعث معکوس شدن مثلث زیبایی صورت میشود.در نوجوانان تا سن ۲۵سالگی طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین وقاعده رو به بالا میباشد که به علت پربودن نسج نرم گونه ها وساختمانهای استخوانی صورت ایجاد میشود.

به مرورزمان در اثر نیروی جاذبه وضعیف شدن نسج نرم و استخوانها نسوج نرم به طرف پایین صورت کشیده شده و چین وچروک ظاهر میشود.

جوانسازی پوست به فرآیندی اطلاق می‌شود که برای از بین بردن علائم پیری پوست انجام می‌شود. در جوانسازی پوست، چین و چروک‌‌ها، خطوط و افتادگی پوست و مناطق تضعیف شده، بازسازی می‌شود و پوست ظاهری جوان‌تر پیدا می‌کند. امروزه روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست وجود دارد.

با توجه به تجربیات و دانشم، روش هایى سالم و بی خطر،  را براى کم کردن سن و جوانسازى، به شما عزیزان توصیه مى کنم

بوتاکس:  روشى آسان، زودنتیجه ده، ایمن براى از بین بردن خطوط دورچشم و پیشانى

تزریق ژل یا چربى:  روشى مطمئن براى بوجود آوردن بافت هاى تحلیل رفته و سر زنده کردن و کم سن کردن کل صورت

بندینگ ( گذاشتن رشته هاى کلاژن در پوست):  روشى بروز در دنیا و بسیار زودبازده براى لیفت و کشیدن پوست که در زمان کوتاه و بدون عمل جراحى و خونریزى و درد انجام مى شود.

هر هفته، پزشکان بسیارى به من مراجعه مى کنند تا تکنیک بندینگ را در ایران از من بیاموزند و این یعنى تقاضاى این روش بالا رفته و شیوه اى محبوب و بسیار نتیجه ده است.

 

جوان سازی پوست فرایندی کاربردی است جهت برطرف نمودن عوارض ناشی از پیری پوست که به صورت کاملا طبیعی و بدون عارضه انجام می شود .

در هنگام استفاده از تکنیک های مربوط به جوان سازی پوست می بایست شکل و ساختار ظاهری پوست حفظ گردیده و اثرات ناشی از پیری پوست مانند چین و چروک ،لک ها و آکنه ها به خوبی مرتفع گردد.

 

فاکتورهای متعددی در جلوگیری از پیری پوست دخالت دارند که به سلامت و شیوه زندگی فرد وابسته است.

شایع ترین عوامل موثر در روند پیری پوست عبارتند از :

تکنیک های جوان سازی:

خیلی ها فکر میکنند سخت ترین بخش کار پزشک زیبایی ، تکنیک اجرایی کار است !

ولی من بعد از درمان بیش از چهار هزار مراجعه کننده ، به جرات میگویم شناخت زیبایی شناسی صورت و طراحی جذاب تر کردن چهره ، مهمترین بخش کار یک پزشک زیبایی ماهر است .

 

و اما نواحی قابل استفاده از تکنیک های جوانسازی :

تکنیک نخ :

لیفت صورت و بدن با نخ  یکی از بهترین و موثرترین روش های غیر جراحی جوانسازی پوست می باشد که به وسیله نخ های قابل جذب و سازگار با ساختار بدن انجام می شود .

این روش تحت بی حسی موضعی و با  استفاده از نخ هایی مانند نخ های سیلوئت و pdo انجام می شود.

تکنیک جوانسازی، بر مبنای جاگذاری نخ‌های آهسته جذب‌شونده در زیرپوست هست.

این نخ‌ها به‌تدریج و طی چهار تا شش ماه تحلیل رفته و سرانجام ناپدید خواهند شد،  اما در این مدت، تکثیر سلول‌های فیبروبلاست (سلول‌های سازنده الیاف کلاژن و الاستین که مسئول ایجاد و حفظ شکل و استحکام بافت‌ها هستند) و ساخت‌وساز کلاژن و الاستین و گسترش و نوسازی عروق را در پیرامون خود به‌شدت تحریک می‌کنند.

تکنیک جوانسازی با نخ  موجب می‌شود تا پوست کشیده‌تر، جوان‌تر، شفاف‌تر و زیباتر شود.

چین‌وچروک‌ها محوشده، منافذ پوست ریزتر و باریک‌تر می‌شوند، قسمت‌های آویزان شده پوست استحکام یافته و درنهایت لیفت مناسب و بادوام ایجاد می‌شود.

در هر ثانیه حضور این نخ‌ها در پوست، ساخت رشته‌های جوانی صورت می‌گیرد لذا یک جوانسازی و پیشگیری از پیری طولانی مدت در طی یک یا دو جلسه درمانی خواهید داشت.

ایجاد غبغب در ناحیه چانه می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد.

متاسفانه، چربی جمع شده زیر چانه یکی از مقاوم‌ترین و ماندگارترین نوع چربی در برابر تلاش‌های انجام شده برای از بین بردن غبغب ، همچون تمرین‌های حرکتی و رژیم غذایی هستند.

به این ترتیب حتی زمانی که فرد وزن کم می‌کند نیز وضعیت غبغب تغییر نکرده و تحت تاثیر کاهش وزن قرار نمی‌گیرد.

 

تکنیک میکرونیدلینگ :

میکرونیدلینگ تکنیکی مفید برای جوانسازی پوست وسفت کردن پوست می باشد .

این روش با تحریک ساخت کلاژن ، موجب بهبود رنگ و ساختار پوست می شود و در کاهش اثرات پیری پوست نقش چشمگیری دارد .

با افزایش سن، ساختار پوست تغییر می‌کند. در سنین بالاتر ممکن است با چین و چروک، علائم پیری، ضخیم شدن، شل شدن و خشکی پوست مواجه شوید.

 

تزریق بوتاکس :

بوتاکس در زمینه زیبایی، در دسته بندی ضد چروک ها و جوان ساز ها قرا میگیرد و یکی از روشهای جوان سازی پوست است که برای فلج کردن عضله های زیر خطوط و چروک ها به کار میرود تا حالت خسته ، غمگین وخموده صورت افراد را به چهره ای زیباتر ، دلنشین تر ، جوان تر و شاداب تر مبدل کند .

امروزه بسیاری از افراد خصوصا خانمها  برای کاهش چین و چروک های پوستشان  از بوتاکس استفاده می کنند.

 

در سال ۱۹۸۹ بوتاکس برای برخی درمان های پزشکی غیر مرتبط با چین و چروک تایید شد و در سال ۲۰۰۲ سازمان غذا و داروی امریکا استفاده از بوتاکس را برای زیبایی تایید کرد.

اگر بخواهم در مورد عملکرد بوتاکس خیلی دقیق و شفاف تر توضیح دهم باید خدمتتان عرض کنم

بوتاکس سمی تنظیم شده است که بدلیل از کار انداختن  عضله مورد نظر ، دیگر آن حالت که باعث بروز چروک میشد را متوقف می کند .

در بیشتر مواقع پس از مدتی عادت استفاده از آن عضله مثلا اخم کردن در فرد فراموش میشود که حتی بعد از بین رفتن اثر بوتاکس ، بدلیل ترک عادت ،چروک نیز دیگر ایجاد نخواهد شد  .

 

تزریق فیلر –ژل :

جهت رفع اثرات پیری پوست معمولا توسط محصولات پرکننده ای به نام های کلاژن، اسید هیالورونیک و ﻫﯿﺪﺭﻭﮐﺴﯽ ﺁﭘﺎﺗﯿﺖ کلسیم انجام می شود.

این محصولات قادرند چین و چروک های صورت را حذف کرده و افتادگی پوست را درمان نمایند .

نتایج حاصل از این روش کاملا طبیعی بوده و کمترین عوارض را برای فرد ایجاد می کند.

تزریق ژل روشی موقت یا طولانی برای درمان مشکلات ناشی از پیری پوست می باشد .

در کل باید خدمتتان عرض کنم که هر ترکیب قابل تزریق به بدن که موجب پر شدن بافت و رفع چروک شود را فیلر گویند  .

فیلر ها (برخلاف بوتاکس که عضله زیر چروک را شل می کند و با این مکانیسم چروک را از بین می برد ) از طریق پرکردن چروک ها و شیار ها ی پوست از طریق تزریق ماده معین عمل می کنند و نتیجه آن بهبود چروک ها و جوانسازی فوق العاده پوست می باشد .

 

تزریق چربی :

یکی از علل پیری پوست می تواند ناشی از کاهش سلول های چربی موجود در پوست باشد که در این موارد تزریق فیلرها امری موثر و سودمند برای رفع مشکلات ایجاد شده است .

تزریق چربی یکی از روش ها برای درمان چین و چروک ها و شیارهای ایجاد شده بر روی پوست صورت است که معمولا به وسیله چربی استخراج شده از بدن خود شخص و تزریق آن به ناحیه مورد نظر انجام می شود .

روشی ایده آل برای درمان لاغری و از بین بردن چین و چروک های صورت و بدن که میتوان از چربی های خود بیمار برای برطرف کردن این نوع چین و چروک ها استفاده کرد .

 

 

 به طور کلی  باید خدمتتون عرض کنم که در کم کردن سن چهره افراد ، خطوط بالاى صورت (اطراف چشمها، پیشانى و خط اخم) را با بوتاکس و خطوط پایین صورت (گونه ها، لبها، خط غم و لبخند) را با ژل بهبود میبخشیم .

 

مزوتراپی :

زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این مورد تزریق‌های مزوتراپی می‌توانند بسیار کمک‌کننده‌تر باشند.

جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است.

در این روش، مقادیر اندکی از دارو از جمله ویتامین ها، موادمعدنی، آمینواسیدها و… به صورت میکرو اینجکشن (تزریق های متعدد با مقدار حداقل توسط سوزن های بسیارظریف) در زیر پوست تزریق  می شود تا مواد مورد نظر، آن منطقه را درمان کنند.

در این تکنیک تعداد زیادی تزریق در لایه های مختلف پوست به منظور درمان های متفاوت انجام می گیرد.

دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود، در واقع دارو به بجای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود.

برخی از دارو‌هایی که به وسیله تزریق در مزوتراپی وارد پوست می‌شوند عبارتند‌ از: انواع آمینواسید‌ها، ویتامین‌ها  . به ‌طور مثال ویتامین c برای روشن شدن پوست، آنتی‌اکسیدان‌های ضد پیری و اسید هیالورونیک.

برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) و بوتاکس استفاده می‌شود.

درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت.

 

 

پی آر پی  (PRP ) :

روش نوینی که بر اساس استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتهای خون، فیبروبلاستها و سایر سلولهای بنیادی تحریک و باعث کلاژن سازی می شود.

کلاژن نقش بسیار مهمی در حفظ طراوت و جوانی پوست دارد و با سنتز کلاژن جدید، پوست جوانی و زیبایی خود را به تدریج به دست خواهد آورد.

چون در روش پی آر پی به غیر از پلاکت خون خود فرد ، از هیچ ماده خارجی استفاده نمی شود، ایمن ترین روش درمانی در دنیا شناخته شده است.

به علت اینکه در پی آر پی از تحریک فیبروبلاستها استفاده می شود بدیهی است که اثرات درمانی آن به تدریج ظاهر گشته و شما می توانید اولین تغییرات مثبت را بعد از دو تا سه هفته از اولین درمان مشاهده نمائید. البته نتیجه مطلوب در پایان ماه دوم تا سوم حاصل خواهد شد.

در سال های اخیر و با پیشرفت دانش پزشکی، از پلاسمای غنی از پلاکت در  رشته های مختلف پزشکی مثل جراحی زیبایی، جراحی پلاستیک ، جراحیهای فک و صورت،  جراحی دهان و دندان، جراحی قلب ،جراحی های مغز و اعصاب، ارتوپدی، پزشکی ورزشی، گوش و حلق و بینی، دندانپزشکی، موارد سوختگی و پزشکی پوست، مو و زیبایی نیز استفاده می شود.

 

و در آخر نکته ی بسیار مهمی که قابل به ذکر دیدم را خدمت عزیزانم عرض میکنم

هر شخصی متناسب با وضعیت جسمی و روحی ، فردی و اجتماعی ، منطقه ی جغرافیایی محل زندگی و شرایط مالی خود ، میتواند با تشخیص بهینه ترین روش درمانی،  توسط پزشک معتمد و متبحر خود  ، جوانی از دست رفته خود ،که بالاترین و با ارزش ترین دارایی هر فرد است را دوباره احیا کند و در نهایت شادابی و سر زندگی هر چه تمام تر را به خود و عزیزانش هدیه کند  .

قالب دکتر