لیفت پوست با نخ

  • لیفت پوست با نخ
لیفت پوست با نخ

 

تکنیک لیفت با نخ :

با توجه به افزایش سن، تولید کلاژن سازی  در پوست کاهش می یابد و پوست روند پیر شدن را سپری می کند.

طرح شماتیک صورت به شکل مثلثی است که راس آن رو به پایین وقاعده رو به بالا میباشد که به علت پربودن نسج نرم گونه ها وساختمانهای استخوانی صورت ایجاد میشود.

به مرورزمان در اثر نیروی جاذبه وضعیف شدن نسج نرم و استخوانها نسوج نرم به طرف پایین صورت کشیده شده و چین وچروک ظاهر میشود.

بالا بردن نسج نرم آویزان شده با نخهای مخصوص جراحی میتواند این روند را ، معکوس کرده و به تعویق اندازد .

کلاژن ساختاری پروتئینی است که در پوست، مفاصل استخوان و ماهیچه‌ها یافت می‌شود. اهمیت فوق العاده کلاژن مربوط به حفظ خاصیت ارتجاعی پوست است که آن را جوان، لطیف و نرم می کند.

نقش کلاژن ، حمایت از بافت همبندی است یعنی ساختار پوست ، مفاصل و ماهیچه‌ها را محکم می‌کند.

با افزایش سن ، درصدی از کلاژن از دست می‌رود.   وقتی کلاژن کم می‌شود خاصیت کشسانی پوست کاهش می‌یابد و پوست به تدریج شل و چروک‌ها نمایان می‌شود .

اینکه در چه سنی کلاژن سازی پوست کاهش پیدا میکند  و نیاز به رسیدگی و احیا دارد ، در افراد مختلف ، متناسب  با رویه زندگی متفاوت می باشد که در این جا به مهم ترینشان اشاره کرده ام :

 

به عقیده من، بهترین راهکار این است که جلوی آینه بروید و با دقت تمام به چهره ی بی نظیرتان توجه کنید .

با چشمهایتان بخندید ،  اگر چروک های گوشه چشم هایتان محسوس است ، حتما برای جلوگیری و پیشروی از پیری پوست و همچنین حفظ زیبایی و جوانی ، در اولین و نزدیک ترین زمان ممکن ، توسط یک پزشک متبحر برای احیای دوباره ی جوانی و شادابی خود ، اقدام فرمایید.

همه در پی راه چاره ای برای  پیشگیری و درمان پیری می رویم ،  اما کدام روش واقعا در جوانتر شدن ما، در جوان ساختن ما و جوان ماندن ما بیشترین تاثیر را دارد و چگونه می توانیم به صورت طبیعی به رفع چین و چروک صورت زیبایمان بپردازیم .

روند پیر شدن و چین‌وچروک پوست یک بخش طبیعی و غیرقابل انکار است که میتواند  برای هر فردی  در هر سنی اتفاق بیافتد.

با این حال می توان با رعایت برخی مسائل، فرایند چروک شدن پوست را به تعویق انداخت و سرعت آن را کند کرد.

به عقیده ی من برای ایجاد یک چهره ی زیبا ، هیچ وقت نباید تمام خطوط صورت را حذف کرد.

من در تمام کارهایم با دیدی هنرمندانه و کاملا منحصر به فرد عمل میکنم ، زیرا معتقدم خطوط خاصی از چهره ، جذابیت صورت را دو برابر می سازند.

تکنیک بندینگ ( کشیدن پوست با نخ ) جز رایج‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های‌ سفت‌کردن و جوان‌کردن پوست در دنیاست.

دراین روش ایمن، با نخ‌هایی از جنس بدن،گونه‌ها، ابروها ،غبغب، گردن و …  بالاکشیده می‌شود.

 

تکنیک لیفت با نخ :

این تکنیک ها توسط دو نخ PDO  و سیلوئت قابل اجرا است .

 

استفاده از نخ ها یکی از روش مطرح شده برای لیفت صورت و بدن در اکثر کشورها به خصوص اروپا و آمریکا می باشد .

این روش که ابتدا در کره جنوبی بوجود آمده و توسعه و پیشرفت نموده است هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته متقاضیان بیشمار دارد ، البته علت اصلی این موج تقاضای روز افزون چیزی نیست جز آسان بودن روش کار برای بیمار و نتایج بسیار درخشان نسبت به مشکلات اندک اجرایی این روش تحسین برانگیز .

 

نخ  pdo :

انواع مختلفی از نخ های pdo در این روش ( امبدینگ –  لیفت صورت و بدن ) استفاده میشود مانند :

بدیهی است که التهاب بیشتر موجب کلاژن سازی و خونرسانی بیشتر میگردد . این سوزنها و نخها وابسته به محل کارگزاری که میتواند صورت یا بدن باشد در ضخامتهای مختلف و با طولهای مناسب  هر محل موجود میباشند.

 

برای داشتن پوستی جوان تر و شاداب تر ، روش‌های مختلفی ازجمله تزریق بوتاکس برای خط اخم و چروک های صورت، تزریق ژل و چربی و … تاکنون عرضه شده‌اند اما جدیدترین روشی که روند پیری را معکوس می‌نماید ، استفاده از تکنیک های بندینگ ( کشیدن پوست با نخ ) میباشد  .

 

نخ خاردار ظرف چند ماه طی فرایند هیدرولیز درون بدن کاملاً  تجزیه می‌شود و چون کوچکترین ذره‌ای از آن باقی نمی‌ماند، طبعاً هیچ اثر جانبی ناخواسته‌ای نیز بروز نمی‌یابد.

جوانسازی و کشیدن پوست  نیز ارمغان این عمل است که به دلیل تحریک فیبروبلاست در ناحیه‌های درمان شده رخ می‌دهد.

نخ خاردار (پلی دی اکسانون) بیش از ۳۰ سال است که در عمل‌های جراحی کشیدن پوست صورت به عنوان نخ بخیه پوستی و زیرپوستی کاربرد داشته و ایمنی آن اثبات شده است.

در خصوص ماندگاری و دوام لیفت باید عرض کنم که پس از چهارتا شش ماه نخ به‌طور کامل جذب می‌شود اما بافت ایجادشده و اثر نخ‌ها دو تا سه سال نیز با رعایت نکات لازم ، باقی خواهند ماند.

 

نخ سیلوئت :

یکی از نخ های مورد استفاده برای لیفت صورت و بدن ، نخ سیلوئت میباشد.

این نخ بخیه مخروطی دوطرفه و کاملاً قابل جذبی است که برای اصلاح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن به کار برده می‌شود.

این نخ بخیه از یک نوار پلی لاکتیک اسید تشکیل می‌شود که سال‌های متمادی در پزشکی کاربرد داشته و ایمنی آن نیز به اثبات رسیده است.

نخ سیلوئت در شرایط استریل و کاملاً بهداشتی از اسید پلی لاکتیکی تهیه می‌شود که کاملاً قابل جذب و زیست سازگار است و سال‌های متمادی در سراسر جهان از جمله آسیا و ایالات متحده امریکا مورد استفاده قرار گرفته است.

نخ سیلوئت کاملاً قابل جذب است و اثر لیفتینگ صورت آن بیش از ۱۸ ماه قابلیت ماندگاری دارد.

نتایج عمل لیفت با نخ به صورت آنی قابل مشاهده بوده  و با جذب شدن نخ، کلاژن طبیعی بدن جایگزین آن می‌شود و به این ترتیب جوانی بازیافته ،  ماندگارتر می‌شود.

در مجموع بیماران دارای پوست سنگین‌تر متقاضیان بهتری محسوب می‌شوند.

 

و اما نواحی‌های قابل درمان توسط لیفت با نخ :

در راستای بهینه سازی نتایج عمل لیفت با نخ ، در نواحی مختلف ، ممکن است از چندین رشته نخ در منطقه مورد نظر طبق تشخیص و تجربه ی کاری پزشک ، استفاده شود.

در نواحی صورت :

در نواحی بدن :

روش انجام کار :

سابقه پزشکی و شرح حال بیمار  در جلسه مشاوره پیش از انجام کار ، بررسی و بیمار کاملاً معاینه می‌شود تا اطمینان حاصل شود که وی متقاضی مناسبی برای استفاده از این تکنیک است .

قبل از انجام کار محل مورد نظر به دقت بررسی میشود تا بهترین محل‌های قرار دادن نخ برای بهره بری از مزایای لیفت تعیین گردند و نقطه‌های مناسب را بر روی پوست علامت گذاری گردند .

این عمل در محیط ضدعفونی شده و تحت بی‌حسی موضعی و در صورت لزوم با تزریق داروی بی‌حسی در محل‌های ورود و خروج نخ بخیه انجام می‌شود تا احتمال بروز هر گونه ناراحتی به حداقل برسد.

یکی از مزایای بزرگ لیفتینگ بدون جراحی این است که هیچ برشی ایجاد نمی‌شود.

متناسب با نوع نخ و ناحیه مورد نظر، تعداد نخ های مورد نیاز توسط پزشک معالج تعیین می گردد.

این نخ ها نازک و غیر قابل رویت می باشند. سوراخ های ایجاد شده برای قرار دادن نخ ها بسیار کوچک بوده و جراحت پوستی بوجود نمی آورند.

بافت کلی پوست بهبود یافته و محکمتر و ضخیم تر و شادابتر میشود و چین و چروک ها صافتر میشوند.

ناحیه درمان شده پس از عمل قدری قرمز و ملتهب می‌شود.

بیشترین میزان تغییر را می‌توان بلافاصله پس از عمل کشیدن پوست مشاهده کرد، و طبیعی است که تأثیر حاصل شده ظرف چند روز آتی اندکی تعدیل یابد تا در نهایت نتیجه واقعی آشکار گردد.

 

مزایای استفاده از تکنیک لیفت با نخ:

موارد منع استفاده از تکنیک نخ :

 

مراقبت های بعد درمان :

هزینه :

معمولا هزینه لیفت با نخ به طور دقیق بعد از ویزیت و خواسته های فرد مشخص میشود .

هزینه لیفتینگ صورت با نخ به بزرگی محل درمان، نوع نخ استفاده شده و حق‌الزحمه متخصص هم بستگی دارد.

 

قالب دکتر